Nevşehir’de noter operasyonu: 234 kişi gözaltına alındı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince Nevşehir merkezli 76 ilde aralarında Avanos Noteri’nin de bulunduğu 234 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi.

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince aralarında Avanos Noteri’nin de bulunduğu suç örgütü çökertildi. Rüşvet karşılığında 15 bin işlem yapıldığı noterde devlet 147 milyon zarara uğratıldı.

Alınan bilgilere göre, Avanos Noterliği tarafından, ilk tescilde araç bilgilerinin projesine aykırı girilmesi, teknik değişiklik, cins değişikliği, tadilat işlemlerinde usulsüzlükler yapıldığı bilgileri üzerine Avanos Noter Vekili ve aracılara yönelik 2 aylık teknik ve fiziki takip yapıldı. Yapılan takipte 15 bin işlemin rüşvet karşılığında usulsüz yapıldığı, 147 milyon TL kamu zararına neden olunduğu, 406 milyon TL haksız çıkar sağlandığı, 225 milyon TL rüşvet alındığı belirlendi.

Operasyon kapsamında 62’si Nevşehir’de olmak üzere 76 ilde toplam 234 şüpheliye yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, şahıslar hakkında “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma”, “Rüşvet almak ve vermek”, “Resmi Belgede Sahtecilik”, “Nitelikli Dolandırıcılık” ve “Haksız Mal Edinme” suçlarından adli işlemlere başlanıldı.


Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Şakir Ateş Muhtar Adaylığını Açıkladı

31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimler öncesinde muhtar adayları adaylıklarını açıklamaya başladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir