Avanos ve Ürgüp’ün İlçe Sınıfı 3’ten 2’ye Yükseldi

Bugün yayımlanan Resmi Gazeteye göre Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme Ve Yer değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yayınlandı. Alınan karar ile Ürgüp ve Avanos İlçelerinin sınıfı 3’ten 2’ye yükseltildi.

Nevşehir’in en büyük 1. ilçesi Ürgüp ve 2. büyük ilçesi Avanos’u ilgilendiren Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme Ve Yer değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik Resmi Gazetenin 25 Ağustos 2023 tarih ve 32290 sayısında yayınlandı.

Yayınlanan ilçeler sınıflandırmasında; 3. sırada olan Ürgüp ve Avanos İlçesi, 2’inci sınıf ilçe kategorisine yükseltildi.

Peki ne anlama geliyor?

Ürgüp ve Avanos’un 3. sınıf ilçeden 2. sınıfa yükseltilmesi ilçelerimiz açısından oldukça önem arz ediyor. Alınan bu değişiklik kararı ile; Sosyal, kültürel, coğrafi ve ekonomik gelişmişlik açısından bir üst sınıfa yükseltilmesi anlamını taşıyor. Bu ilçelere atanacak olan Mülki İdari Amirler seçilirken daha kıdemli olanları seçilerek görev yapmaları sağlanıyor.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Avanos Ünlü Sanatçıları Agırlacak

Kapadokya’da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Milyonfest Kapadokya, 23-24-25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Signature Garden Avanos’ta yapılacak. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir