Avanos’dan Deprem Bölgesine Yardım ve Destekler Devam Ediyor.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle Avanos genelinde deprem bölgesine yapılan yardımlar devam ediyor.

Avanos Kapalı Spor Salonu’nda vatandaşların gösterdiği duyarlılıkla yapılan yardımlar deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere ayrıştırılıyor. Ayrıştırılan malzemeler koliler halinde ayrılarak deprem bölgelerine gönderiliyor.

Avanos Kapalı Spor Salonu’nda devam eden çalışmaları takip eden Kaymakam V. Cüneyt CANER ve Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Burcu PEKSARI’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yardımların koordineli bir şekilde yürütülerek deprem bölgesine sevkine kadar olan süreci yakıdan takip edildiğini belirten Caner, “El birliğiyle hazırlanan ve araçlara yüklenen yardım malzemelerin Valilik ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine doğru yola çıkmaya devam ettiğini belirterek, desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür edip çalışanlara kolaylıklar dilediğini belirtti.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Avanos tarihi taş köprüde sevindiren gelişme

Mevsim şartları sebebiyle çalışmalarına ara verilen Tarihi Taş Köprü’de restorasyon süreci yeniden başladı. Yıl sonuna …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir