Avanos’a hafta sonu yağmur geri geliyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, Nevşehir ve ilçelerinde 02- 06 Mayıs 2023 tarihleri arası 5 günlük son hava tahminlerini açıkladı. Yayımlanan rapora göre özellikle hafta sonu Nevşehir İl genelinde yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta etkili olan yağmurlar, tahminlerde son anda bir değişiklik olmazsa hafta sonu yeniden geliyor. Nevşehir ve ilçelerinde bir kaç gündür etkisini yitiren yağışlı hava 5 Mayıs Cuma gününden itibaren yerini yağmurlarına bırakacak.

Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yağmurlarının etkili olacağı Nevşehir ve ilçelerinde sıcaklık ise 23 dereceye kadar yükselecek. Günden güne artan hava sıcaklıkları ile tekrardan bahar ayı yaşanacak. Gece sıcaklıkları ise, yağmurlu havaya rağmen 12 dereceye kadar yükselecek.

Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Nevşehir il geneli 5 Mayıs Cuma günü başlayacak olan gökgürültülü sağanak yağış üç gün etkili olacak.. 8 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yağışlar ara verecek ve hava sıcaklıkları kademeli oalrak 25 dereceye kadar yükselecek.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

İşte Parti Parti Avanos Seçim Sonuçları

Avanos Belediye Başkanlığı seçimi CHP ile MHP arasında kıran kırana geçersen Avanos Belediye Başkanlığı’nı MHP …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir