Avanos Entegre Hastanesine Çocuk Hastalıkları Uzmanı Atanıyor

Avanos Entegre Devlet Hastanesine çocuk hastalıkları uzamanı atandı. Yapılan atamayı AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan duyurdu.

Müjdeyi sosyal medya hesabı x üzerinden duyuran AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan; “Sağlık Bakanlığımız tarafından ;

Nevşehir Devlet Hastanemizin en önemli ihtiyacı olan Tıbbi Onkoloji,

1 pratisyen hekim
1 acil tıp uzmanı
1 adli tıp uzmanı
Avanos İlçe Entegre Hastanemize 1 çocuk hastalıkları uzmanı
Ürgüp Devlet Hastanemize 1 kadın doğum uzmanı ilan edilerek haftaya atamaları yapılacaktır.
Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran’da yaptığı açıklamasında; “Devlet Hastanemiz, Tıbbi Onkoloji alanında, ihtiyacı olan uzman kadrosu ile böylece kanser tedavisi konusundaki hizmet kalitesini artıracak. 1 pratisyen hekim, 1 acil tıp uzmanı ve 1 adli tıp uzmanı kadrosu ile sağlık hizmetlerini genişletecek Avanos İlçe Entegre Hastanemize 1 Çocuk hastalıkları uzmanı kadrosu Ürgüp Devlet Hastanemize yapılacak olan 1 kadın doğum uzmanı kadrosu, doğum ve kadın sağlığı konusunda daha kapsamlı bir hizmet sunulmasına katkı sağlayacak. Bu kadrolarla birlikte şehrimizin sağlık alanındaki kapasitesi artırılarak vatandaşlarımıza daha etkin sağlık hizmetleri sunulacaktır. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bu önemli atama, hastane ve ilimiz için büyük bir kazanç sağlayacak. Nevşehirli vatandaşlarımız çevre illere gitmekten kurtulacak.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Şakir Ateş Muhtar Adaylığını Açıkladı

31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimler öncesinde muhtar adayları adaylıklarını açıklamaya başladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir