Kılıçdaroğlu, Nevşehir’de vatandaşlara seslendi

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem milletvekili seçimleri öncesinde Nevşehir’de miting düzenledi. CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava mitinginde Nevşehirliler ile buluştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, Bu ülkeye hep birlikte iktidar için mücadele edeceğiz. Ben de size söz veriyorum kesinlikle ama kesinlikle Türkiye’yi farklı bir ufuğa taşıyacağız. Emin olun bu ülkeye baharı getireceğiz. İnanın buna dedi. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları kaydetti; Depremzedeleri ağırladığınız için kucakladığınız için hepimize yürekten teşekkür ederim. Bu teşekkürü yapmak boynumun borcudur. Millet olarak tasada da kıvançta da birlikte olmak zorundayız. Bir çocuğumuz açsa hepimiz açız. Borcu olduğunu için doğalgazı kesiliyorsa o ailenin 85 milyon soğukta kalıyordur. Kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Beraber olacağız, birlikte olacağız. Türkiye’ye yeni bir ufuk getireceğiz. Söz veriyorum, Bay Kemal sözünden dönmez.


“Ürgüp’ün Üzüm’ü Kemal tutar sözünü, Eyvallah”

Türkiye, genelinde burada da yaşadığınız ciddi bir sorun var. Köyler boşalıyor, üretim yapılmıyor. Gençler de üretim zincirinden ayrılıyor. Çiftçiyi toprağa küstürmeyeceksin. Onlar kazanacak, 85milyonun karnı doyacak. Her şeyi dışarıdan alıyoruz. ETİ SAMANI yulafı, mısırı, şekeri, her şeyi dışardan alıyoruz. Neden? koskoca Türkiye, topraklarımız suyumuz var. güneşimiz var çalışkan insanlarımız var. Hangi gerekçe ile dışarıdan alıyoruz.. Milliyetçilik dediğin önce üretim, milliyetçilik dediğin yabancıya el açmaz. Milliyetçilik zenginleşir.

“Asıl arzumuz zenginleşen sözü dinlenen bir Türkiye”

Çiftçi üretecek, eli oğlu üretiyor biz tüketiyoruz. Onlar kazanıyor bu mu milliyetçilik. Biz kanacağız üretip dünyaya meydan okuyacağız. Kırsalda çalışanların SGK primlerini devlet ödeyecek. Sen çalış, emekli olacaksın kardeşim. Bunu yapmak zorundayız. Bereketlerimiz var tütünümüzü yok ettiler, üzümümüzü yok ettiler. Dışarıdan gelecek, dışarıya dolar ödeyeceksin. Türk lirasını pula çevirdiler bir de ortalık da geziyorlar milliyetçiyiz diye. Nevşehir’de son 3 yılda daire fiyatları yüzde 450 artmış. Bazen diyorlar ki gençler neden umutsuz. Benim kuşağımda biz babalarımızdan daha iyi eğitim alıp daha iyi yaşam aldık. Bizim çocuklarımız bizden iyi eğitim aldı ama bizden düşük gelirli. Genç, iş arıyor. Asgari ücretli olsam ne ömür boyu araba alırım ne ev araba alırım diyor. Yurtdışına gidiyor. O zaman gençler, benim sözüm var. Bu ülkede kalıp büyütüp zenginleşeceksiniz. Şanlıurfa’ya gittim çiftçiler şikayet ediyorlar elektrik fiyatlarından. Onlara söyledim bize belediye başkanlığını verin en geç 2 senede bedava elektrik vereceğiz diye. Dediler ki elinden tutan mı var? Yaptık Denizli Bozkurt’a verdik, Antalya’da güneş santrali ile verdik. Göreceksiniz burada da aynı şey olacak. Bazen diyorlar ki nasıl bedava verirsin?

Allah’ın güneşi bedava kardeşim. Kömür doğal gaz getirip dolar veriyorlar. Biz yeşil enerji ile kredi alacağız. Güneş panellerini elde edeceğiz fatura gelmeyecek çünkü bedava. Neden bunları yapmıyorlar? Çünkü petrol doğalgaz lobisine teslim olmuş durumdalar. Onlar yandaş için çalışırlar, Bay Kemal halk içim çalışır. Benim saraylarda gözüm yok. Ne yapacağım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mütevazi köşkü Çankaya’da oturacağım. Hep birlikte Çankaya’ya yürüyeceğiz. Neden saraylar? İsraf günahtır. Çıkaracağız bir numaralı genelde savurganlığı önleme genelgesi olacaktır. İlk yapacağız iş, Cumhurbaşkanlığının 16 uçağını satıp yangın söndürme uçakları alacağız Bir tarafa yazın, Bay Kemal unutmaz sözünü tutar.

Ağaç yanıyorsa benim yüreğim yanıyor demektir. Bir ağacın yetişmesi kaç yıl sürüyor? Bize oksijen varsa yeşil ormanlar için var. Akdeniz havzasının iklim değişikliği nedeniyle yangın çıkacağınız bilmemiz lazım. Maviliklere hep beraber süreceğiz hiç merak etmeyin. Burası dünyanın en güzel ülkesi. Milletimize hizmet edeceğim. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olmasın diye başta beşli çeteler, uyuşturucu baronları bir sürü iftira atıyorlar. Ne yaparsanız yapın burnunuzdan fitil fitil getireceğim. Öyle baronlar kalkacak bizim gençlerimiz zehirleyecek. Türkiye’de hesaplaşacaklar, bizim siyasetçiler de seyredecek. Uyuşturucu baronların da burnundan getireceğim, bu milletin paralarını alan Bay Kemal bunları bulamaz diyenler iyi bilsin. Bay Kemal iyi bilsin, Türkiye’den kaçırılan paranın kaç kuruş hangi bankada olduğunu çok iyi biliyor.

Komisyonu kuracağız, nereye gittiğini bulacağız. Efendim neymiş Manhattan 35 katlı gökdelen yapıyorlar neymiş? Öğrenci yurdu. Bunu Bay Kemal yer mi? O 35 katlı binayı da bu ülkenin tapusu olarak kaydedeceğim. Ben söz verdim. Ramazan Bayramı’nda Kurban Bayramı’nda asgari ücret kadar emekli ikramiye verilsin diye. Nerede para bulacaksın diye. Türkiye zengin ülke. Sen beşli çeteye verirsin ben vatandaşa veririm. Kurban bayramında göreceksiniz 15 bin liranızı vereceksiniz. Emekli, bu ülkenin kalkınması için alınteri döken çaba harcayan SGK primini ödeyen, zamanı gelince de emekli olup güzel bir hayat sürmek isteyen kişidir.

Emekliye para vermiyor ama beşli çeteye veriyor. Arkadan çıkıp da Bay Kemal’in suçluyor. Para kesecek diye. Evet, kul hakkı yiyenlerin parasını keseceğim. Kul hakkı yedirmedim yedirmeyeceğim de. Siz kim milliyetçilik kim, Türkiye tarihinde ilk kez kendi topraklarımızı terk ettik. Süleyman Şah türbesini kaçırmadılar mı? Bayrağımızı indirmediler mi? Süleyman Şah türbesini götüreceğim geri, bayrağımızı vatan toprağına geri götüreceğiz. Bütün dünyada selam duracak. Suriye’de 34 askerimiz şehit oldu. Vuran kimdi Rusya? Cumhurbaşkanı ne yaptı Putin’in yanına gitti. Putin aldı kapıda bekletti, kronometreyi çalıştırdı bütün dünyaya da gösterdi. Bay Kemal böyle bir haksızlığa katlanır mı? Böyle bir tabloyu Türkiye Cumhuriyet hakketmiyor. Elin oğlu bağırıyor, Trump beni kızdırırsan mal varlığını açıklarım diyor. Ama Bay Kemal şunu söylerdi, ‘Benim mal varlığımı açıklamazsınız namertsiniz’ derdi. O yüzden onların verecek milliyetçilik dersi yok. Bizim iki kırmızı çizgimiz var Bayrak ve vatan.

Türkiye zor koşullar altında, birileri zenginleşirken birileri yoksullaşıyor. İktidar değişikliğine ihtiyacımız. Allah aşkına kul hakkı yiyenlere oy vermeyin. Evet, birleşe birleşe kazanacağız. Türkiye kazanacak, kadınlar kazanacak, engelliler kazanacak, gençler kazanacak. Hiç kimsenin zarar etmediği bir Türkiye’yi inşa edebiliriz.”

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Nevşehir Geneline Toz Taşınımı Uyarısı

Nevşehir’e son dakika uyarısında bulunan Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü Nevşehir il genelinde toz taşınımının etkili olacağını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir