Avanos Afetzedelerin Konaklamaları İçin Seferber Oldu

10 Şehrimizde etkili olan deprem felaketinin yaşanmasının ardından depremzedelerin yaralarının sarılması için seferber olduğu Nevşehir’in Avanos ilçesinde, Avanos Belediyesi ve Avanos Kaymakamlığının yanı sıra bölge turizmcileri ve vatandaşlar adeta seferber oldu.

Yaşanan afet sonrasında afetzedelerin yaralarının sarılabilmesi amacıyla Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi’nin işbirliği içerisinde başlatılan yardım kampanyasında, afetzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin deprem bölgelerine gönderilmesine yönelik çalışmalar aralıksız devam ederken, yapılan eşleştirmeler ışığında Osmaniye’den getirilecek depremzedelerin Avanos ilçe merkezi ile ilçeye bağlı Çavuşin köyündeki turistik işletmelere yerleştirilmesine yönelik bir de koordinasyon toplantısı yapıldı. Avanos Belediyesi Toplantı salonunda Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ,Avanos Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nihal Osan ,Avanos Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Burcu Peksarı Avanos Belediyesi Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Avanos ve Çavuşin’deki turistik konaklama tesisleri sahip ve işletmecilerinin katıldığı bir koordinasyon kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda Belediye Başkanı Celal Alper İbaşdeprem felaketini yaşayan vatandaşların yaşadıkları bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmaları için ellerinden gelen her türlü çabayı ortaya koyacaklarını belirtti. Bu konuda yardımsever Avanoslularla bir büyük işbirliği içerisinde hareket ettiklerini belirten Başkan İbaş, yapılan eşleştirmeler ışığında Osmaniyeli afetzedeleri Avanos ilçesindeki turistik işletmelerde misafir edeceklerini dile getirdi. Bu noktada bu işbirliğine ciddi katkı sağlayan tüm turistik konaklama tesis sahip ve işletmecilere yürekten teşekkür eden Başkan İbaş, yaşanan bu felaketin el birliği ile atlatılması için her türlü imkânın seferber edileceğini ifade etti.

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

İşte Parti Parti Avanos Seçim Sonuçları

Avanos Belediye Başkanlığı seçimi CHP ile MHP arasında kıran kırana geçersen Avanos Belediye Başkanlığı’nı MHP …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir