Ak Parti’de İlçe ve Belde Adayları O Tarihte Açıklanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Anadolu Yayıncılar Federasyonunun düzenlediği Anadolu Sohbetleri programında yaptığı açıklamada, Şubatın ilk haftasının sonunda il ve ilçe ölçeğinde bütün belediye başkan adaylarının belirlenmiş olacağını söyledi.

Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi veren İl ve ilçe belediye başkan adaylarını belirleme işinin oldukça önemli ve zor bir iş olduğunu dile getiren Yılmaz, yerel seçimlerde ittifak için MHP ile 14 ayrı toplantı yaptıklarını ve bu süreci saygı çerçevesinde yürüttüklerini aktardı. MHP ile 21 şehirde rekabet edeceklerini, 30 ilde ise ittifak yaptıklarını belirten Yılmaz, 2’si büyükşehir olmak üzere 7 ilde MHP’yi destekleyeceklerini söyledi.

AK Parti’nin belediye başkanı adaylarını milletin belirlediğini vurgulayan Yılmaz, “Biz sadece milletin belirlediği adayları kurullarımızda görüştük, müzakere ettik ve sonuçlandırdık. Milletin istemediği hiçbir adayı, milletin sevmeme ihtimali olduğu hiçbir adayı gündeme dahi getirmedik.” diye konuştu.

Yusuf Ziya Yılmaz, adayların, hem parti teşkilatı çalışmaları hem de kamuoyu araştırmalarıyla belirlendiğini aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki süreçte ilçe belediyeleri kaldı. İlçe belediyeleriyle ilgili de çalışmalarımız belirli aşamaya geldi. Muhtemelen önümüzdeki haftanın ilk günlerinde genel başkan yardımcılarımızın başkanlığında belirlenmiş olan illerin ilçelerini görüşüyoruz, bitireceğiz. İlçeleri ilan etmek için genel başkan yardımcılarımız illere gidecek. İllerin ilçelerini birlikte açıklayacağız. Şubatın ilk haftasının sonunda artık il, ilçe ölçeğinde bütün belediye başkan adaylarımız belirlenmiş olacak. Meclis üyeleri de onu takip eden zaman içerisinde belirlenecek. Belde belediyelerini de iller belirleyecek. Şubat ayı, kampanyayı etkin bir şekilde başlattığımız, 31 Mart seçimlerine yönelik çalışmalarımızın bütün gücümüzle sahada etkin şekilde başladığı süreç olacak.”

Hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Nevşehir’de yılbaşı gecesi havai fişek yasaklandı

Nevşehir’de doğal sit alanlarında bulunan doğal taşınmaz kültür varlıklarının zarar görmemesi ile bilinçsiz kullanımdan kaynaklanan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir